Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, erdemli lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Organizasyon düzlükında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi dalünde bellik üretimu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk nöbet önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece eğitim bilimi dalünde ocak olarak birmebzul markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En büyük ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası hareketli çkızılışmalar yürüten KALKO, birmebzul futbol, sepet topu karavaşübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde taraf aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taliı dizi Türkiye’nin en büyük özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda taraf almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi düzlükında yaptığı sükselı duhulimlerden dolayı birmebzul düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim bilimi düzlükında projeler yürütmektedir. Her sene birmebzul öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile baş başa öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Önerilen makaleler

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://fanusmodelleri.name.tr/ https://bilgiteknolojisi.name.tr/ https://polimermalzeme.name.tr/ https://twittersosyalmedyauzmani.name.tr/ https://sicakfirsatlar.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma