SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sıkça kullanılan iki mazmun. Ancak bu iki mazmun mevzuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online tuzakışmutaş firmaları ve internetten satış yaratıcı e-ticaret siteleri derunin nazik olan bu iki mazmun, yeni kitlelere yetişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek hesabına önemlidir. Her iki mazmun da web sitelerinin arama motorlarındaki görünürlüğünü fazlalıkrmaya yardımcı olur, ancak aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu kırmızda devir devir birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını beş altı daha hevesligurur ve bu arada inceleyelim.

SEM: Taharri Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türki olarak Taharri Motoru Pazarlaması, markaların arama motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması derunin yapılan çtuzakışmalara denir.

Taharri motoru reklamcılığı olarak da tanılamamlanan SEM, arama motorlarında ücretli reklam gururı gerçekleştirilerek web sitelerinde trafik enseışı işçiliklemlerinin kâffesine denir. En pop ve kesif kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve bellik kıymetini fazlalıkrmaya yönelik bir çtuzakışma olan SEM, alıcı kitlesini geliştirmek açısından da nispeten önemlidir. Ayrıca SEM çtuzakışmaları ile trafiğinizi yargılama arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Taharri Motoru Optimizasyonu olarak da malum SEO çtuzakışmaları ise SEM’in aksine ücretsiz çtuzakışmalardır. SEM makul bir bütçe derunin maruz reklamları kapsarken SEO çtuzakışmaları makul anahtar kelimelerde kalıcı bir yükseliş elde buyurmak derunin yapılan çtuzakışmalardır. Elkızı, bu hakkındalaştırmayı beş altı daha hevesligurur.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çtuzakışmaları arasındaki ayrım; yukarıda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret hakkındalığında, SEO’nun ise derunerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde yapılabilmesidir. şu demek oluyor ki SEO derunin en başta içeriği üretirken harcanan maliyet dışında performans göstermesi derunin yeni bir ödeme yapılmaz.

Bunun dışında bir önemli ayrım da hızdır. SEM çtuzakışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi gücük müddet içerisinde fazlalıkrabilirsiniz. Bunun aksine SEO çtuzakışmaları ise uzun soluklu çtuzakışmalardır. SEO çtuzakışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri girişim girişim yapmalısınız.

Bu iki dijital pazarlama mazmunı arasındaki bir vesair önemli ayrım da doğallıktır. SEM çtuzakışmaları ücretli reklam çtuzakışmaları başüstüneğu derunin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çtuzakışmalarında bu hatır değişikdır. SEO çtuzakışmaları daha doğal icraatı kapsar ve sitenize daha uzvi bir trafik rahatışı sağlar.

Bu iki mazmun, derunerik itibarıyla da farklılık gösterir. SEO çtuzakışmalarındaki derunerikler kullanıcı deneyimini fazlalıkrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. şu demek oluyor ki daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çtuzakışmalarında ise hedef daha ticari başüstüneğu derunin derunerikler SEO çtuzakışmalarındaki kabilinden olmayabilir.

Ancak bu kabul etmek değildir ki SEM derunerikleri kalitesizdir. Yalnızca iki mazmun arasındaki derunerik konseptleri ve odaklar değişikdır. Ayrıca belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden daha uygun evet da daha üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına bakılırsa ikisinden de faydalanılabilir.
Ovamızın burada sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam buyurmak istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Mahveden Davranışları: Sayısal Tahavvülün Yükselişi kırmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Önerilen makaleler

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://fanusmodelleri.name.tr/ https://bilgiteknolojisi.name.tr/ https://polimermalzeme.name.tr/ https://twittersosyalmedyauzmani.name.tr/ https://sicakfirsatlar.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar